Inauguracja I ligi
2017-09-23

Udanie inaugurujemy sezon 2017/2018

Energa Kotwica Kołobrzeg – Biofarm Basket Poznań 49:69

Niezwykle okazale dla Biofarmu Basket Poznań wypadła inauguracja sezonu 2017/2018 I ligi koszykówki męskiej. Nasi zawodnicy wygrali na wyjeździe z Kotwicą Kołobrzeg 69:49. Istotne jest to, że 9 zawodników zanotowało zdobycze punktowe, a czas gry rozłożył się /z małymi wyjątkami/ prawie równomiernie. Pierwsze punkty w meczu zdobyli gospodarze w 2 minucie spotkania. Celną trójką popisał się A. Suliński. Kilkanaście sekund później, podobną akcją odpowiedzieli poznaniacy, gdy M. Bręk zaliczył również celne trafienie za 3 punkty. Do końca 7 minuty mecz był wyrównany, a prowadzenie zmieniało się kilkakrotnie. Na 2 minuty przed końcem tej kwarty nastąpił okres niemocy drużyny Biofarmu, a zawodnicy Kotwicy skrzętnie wykorzystali tą chwilową słabość i zdobyli kolejno 11 punktów. W ostatnich 30 sekundach tej części gry gospodarze zdobyli jeszcze 2 punkty, natomiast zespół poznański 4. Kwarta ta kończy się wynikiem 26:16. W 2 kwarcie zawodnicy Biofarmu zaczynają odrabiać straty i po 2 minutach zmniejszają je do 6 punktów. Przez kilka minut utrzymuje się podobna różnica punktów na korzyść gospodarzy, ale zawodnicy gości są w ciągłym natarciu, by 2 minuty przed zakończeniem tej kwarty doprowadzić do remisu /34:34/, a następnie objąć prowadzenie 36:34. Tą kwartę wygrywamy 20:8.

Początek 3 kwarty to rosnąca przewaga graczy z Poznania /przewaga wzrasta do 9 punktów/, ale zryw Kotwicy niweluje tą przewagę /5:06/ do 2 punktów. Krótko trwa wyrównana rywalizacja, ale ostatnie minuty należą zdecydowanie do Biofarmu. Przewaga urasta do 13 punktów. Prowadzimy 56:43, a kwartę tą wygrywamy 20:9. W ostatniej kwarcie zawodnicy poznańscy nie zwalniają tempa i po niecałych 4 minutach prowadzą 20 punktami, a to oznacza, że praktycznie w tej rywalizacji już został wyłoniony zwycięzca. Ostatecznie wygrywamy mecz tą właśnie różnicą punktów: 69:49. Chciało by się rzec, oby tak dalej.