Rusza II liga
2017-09-21

Swoje zamagania w najbliższy weekend rozpoczyna również II liga pod wodzą trenera Bartosza Sikorskiego.

Podobnie jak I liga koszykówki męskiej rozpoczyna sezon w sobotę 23.09.2017, również II liga w tym samym terminie rozegra pierwsze spotkania nowego sezonu 2017/2018. W II lidze występuje 56 zespołów podzielonych na 4 grupy: A,B,C i D. W każdej występuje 14 drużyn. Drużynę Biofarmu Basket Suchy Las zaliczono do grupy A razem z następującymi drużynami:

- AZS UMK Toruń,

- BC Obra Kościan,

- Domino Inowrocław,

- Asseco II Gdynia,

- KK Gryf Goleniów,

- Decka Pelplin,

- Tarnovia Basket Tarnowo Podgórne,

- Sklep Polski MKK Gniezno,

- MKS Sokół Międzychód,

- SMS PZKosz Władysławowo,

- Politechnika Gdańska,

- Stomil Olsztyn,

- Trefl II Sopot.

W sezonie zasadniczym każda z drużyn rozegra 26 spotkań. Zespoły, które zajmą miejsca 1-8 rozgrywają mecze w fazie play off według ogólnie znanych zasad. Zespoły, które zajmą miejsca 9-10 kończą rywalizację i mają zapewniony pobyt w II lidze. Drużyny, które zajmą miejsca 11-14 uczestniczą w etapie 2 – play out. Zwycięskie zespoły w tej rywalizacji /mecze do 2 zwycięstw/ również zapewniają sobie udział w rozgrywkach II ligowych w następnym sezonie.

Szczegółowe zasady rozgrywania fazy play off i play out można znaleźć na stronie internetowej PZKosz.

Pierwsze spotkanie nasi zawodnicy rozegrają w dniu 23.09.2017 o godzinie 13.00 z zespołem Asseco Gdynia na boisku rywala. Skład naszej drużyny, podobnie jak w zeszłym sezonie oparty jest prawie w całości na juniorach, z których niektórzy wystąpią na tym szczeblu rozgrywek po raz pierwszy.

Przypomnijmy, że w ubiegłym sezonie zespół Biofarmu Basket Suchy Las zakończył rozgrywki na 11 miejscu gwarantując sobie udział w obecnym. Należy również zauważyć, że średnia wieku naszej drużyny zarówno w ubiegłym roku jak i w obecnym niewiele przekracza 17 lat.

  Istotne informacje dla sympatyków naszej drużyny – spotkania będą rozgrywane w Poznaniu, w hali AWF – Centrum Cityzen przy Drodze Dębińskiej 10c, a przebieg wszystkich meczów  rozgrywanych na szczeblu centralnym można śledzić na stronie internetowej PZKosz – Statystyki na żywo,

natomiast mecze rozgrywane w Poznaniu można oglądać również na żywo w telewizji internetowej TVCom

Wszelkie niezbędne informacje będziemy przekazywać na bieżąco.  

NAJNOWSZE VIDEO

O NAS NA SPORTOWYCH FAKTACH

FACEBOOK

© Copyright© Biofarm Basket Poznań 2016. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: Sport Success